- -10%
- Nou
Third Man Records
1036
Punk,
Un adevărat album-bijuterie semnat de Die Spitz și lansat la Third Man Records. Feroce, versatil, brut și fără compromisuri, discul oferă aceeași senzație electrizantă pe care o aveai când ascultai Hole pentru prima dată.
Atunci când pasiunea, prietenia, identitatea și expresia artistică se intersectează, rezultatul poate fi o explozie de emoții care pare să curgă direct prin vene. În timp ce societatea postmodernă pare să se destrame, Die Spitz răspunde cu entuziasm și imaginație, explorând nenumărate moduri de a se opune convențiilor și de a riposta.
Dacă lumea muzicii rock ar fi o gelaterie, cvartetul din Austin ar fi gustat din fiecare aromă, ar fi răsturnat vitrina frigorifică și apoi ar fi început să danseze alături de angajații pe care i-a ajutat să se sindicalizeze.
Pe albumul de debut, Something to Consume (lansat prin Third Man Records), Ava Schrobilgen, Chloe De St. Aubin, Ellie Livingston și Kate Halter explorează lupta împotriva consumului excesiv și inevitabil care ne înconjoară existența. „Există o dimensiune politică a acestui concept, dar și dependența sau iubirea pot deveni consumatoare în totalitate”, spune Ellie Livingston.
Schimbând constant instrumentele între ele, alternând rolurile de compozitoare și vocaliste și construind piese cu o energie explozivă și un impact devastator, Die Spitz și-au creat propriul univers – un loc în care cu toții putem sta împreună pe marginea prăpastiei și privi înainte.
NOU / Lansat în 2025
Tracklist:
A1 Pop Punk Anthem (Sorry For The Delay)
A2 Voir Dire
A3 Throw Yourself To The Sword
A4 American Porn
A5 Sound To No One
A6 Go Get Dressed
B1 Red40
B2 Riding With My Girls
B3 Punishers
B4 Down On It
B5 A Strange Moon / Selenophilia
Metal, Punk,
Alternative Rock, Indie Rock,